Narzędziownia oraz inne usługi

OfertaElektrodrążenie

Elektrodrążarka drutowa Mitsubishi o zakresie roboczym 500 x 350 x 300 mm (x/y/z)

Obróbka szlifierska

Szlifowanie płaszczyzn, szlifowanie wałków, szlifowanie otworów

Frezowanie

Pionowe centrum obróbcze Mazak o zakresie roboczym 1120 x 510 x 500 mm (x/y/z)

Obróbka plastyczna

Konstruowanie tłoczników i wykrojników, wykonywanie precyzyjnych podzespołów linii produkcyjnych, wykonywanie sprawdzianów oraz wzorców. Produkcja seryjna.

Inne usługiElektrodrążenie

Nowoczesną metodą obróbki metalowej jest elektrodrążenie. Stosujemy oba rodzaje tego sposobu skrawania: wgłębny oraz drutowy, które pozwalają wykonać skomplikowane, niestandardowe kształty, trudne do osiągnięcia za pomocą innych, klasycznych metod. Stosuje się ją również do materiałów, które są trudne w skrawaniu. Mimo że jest to jeszcze stosunkowo nowa technologia, w naszym zakładzie jest już powszechnie wykorzystywana.


Frezowanie

Rodzaj obróbki skrawaniem, w której ruch obrotowy zawsze wykonuje narzędzie, a ruch posuwowy (w zależności od konstrukcji obrabiarki, na której jest prowadzona obróbka) wykonywany jest również przez narzędzie lub przez przedmiot obrabiany.


Toczenie

Rodzaj obróbki wiórowej stosowany najczęściej do obrabiania powierzchni zewnętrznych lub wewnętrznych przedmiotów w postaci brył obrotowych lub brył/zarysów osiowo-symetrycznych. Istnieje możliwość uzyskiwania metodą toczenia również innych kształtów niż obrotowe.


Szlifowanie

Obróbka wykończeniowa powierzchni za pomocą narzędzi ściernych, w wyniku której uzyskuje się duże dokładności wymiarowe i kształtowe oraz małą chropowatość. Szlifowanie można wykonywać na otworach, wałkach i płaszczyznach.


Oksydowanie

Proces pokrywania powierzchni metali cienką warstwą ich tlenków.